Skip links

Sürdürülebilirlik

  • Bir düzenin içerisindeyiz ve bu düzeni koruyabilmek için devamlılığa ihtiyacımız var.

Son yıllarda küresel ısınmanın ve azalan yeryüzü kaynaklarının olumsuz etkileri bireysel yaşantımızda ve tüm dünyada hissediliyor. Oluşan bu farkındalık sürdürülebilirlik kavramının öne çıkmasını sağlıyor.

  1. Yalnızca gerektiği kadar satın al ve tüket.
  2. Tüketirken diğer canlıların ihtiyaçlarını da hesaba kat.
  3. Enerjiyi verimli kullan ve yenilenebilir enerji kaynaklarını tercih et.
  4. Geri dönüşüme katılabilen ürünleri kullan.
  5. Eylemlerinin sonuçlarını hesaba katarak ilerle.
  6. Atık üretimini sıfırla veya atıkları farklı bir fayda üretmek için kullan.

Üretim ekosisteminde sürdürülebilirlik başarının anahtarıdır. Çeşitlilik ve üretkenlikte devamlılığı yakalamak buna bağlıdır. Sürdürülebilirlik aynı zamanda güvenilirliğin temelidir. Ancak rekabetin sürekli büyüdüğü pazarda sadece bir ürünü aynı kalite ile üretebiliyor olmak yetmeyecektir. Verimliliği artırmak ve ürünü daha iyi kaliteye ulaştırma arayışı da aralıksız sürmelidir. Bu nedenle Yılkar Döküm mühendisliğe yaptığı yatırımlarla iş akışında sürekli iyileştirmeyi misyon edinmiştir. Sürekli gelişim hedefiyle çıkılan yolda zaman ve ekonomik iyileştirmeler başta olmak üzere çevresel faktörlere kadar gelişim sağlanabilmektedir.
Demir döküm, çelik döküm, kaynak gibi tüm imalat yöntemlerinde yapılan mühendislik çalışmaları sayesinde kalitede ve ekonomik anlamda üstünlükler elde edebileceksiniz. Çalışmalar sonucu elde edilen tüm mühendislik becerileri ve deneyimleri yeni projelere aktarılarak kaliteye yön verilmektedir.
Var olan kaynakların maksimum verimle yönetilmesi, kaliteden ödün vermeyen yapıyla birleşerek hedeflenen başarıyı ortaya çıkarmaktadır.

This website uses cookies to improve your web experience.